Tesisimiz

ENA Test Merkezi’nde maksimum ayak açıklığı 24 m x 24 m’ye kadar olan kafes, poligon gibi herhangi bir tip ve malzemede direkler test edilebilmektedir.

Test edilebilecek maksimum direk yüksekliği 80 m direklerin maksimum konsol genişliği ise 40 m’dir. Bu değerleri belli mühendislik yaklaşımlarıyla bir miktar arttırmak da mümkün olabilmektedir.

Tesis bünyesindeki üniversal temele uygulanabilecek maksimum taban momenti 25.000 tm, ayak başına uygulanabilecek maksimum basma / çekme kuvveti ise 600 ton’dur.

Yükler tam otomasyonlu SCADA ve PLC kontrol sistemi vasıtasıyla servo hidrolik aktüatörlerle uygulanmaktadır. Boyuna ve enine yüklerin makara ve halat yönlendirmeleri 85 m yüksekliğinde çelik kuleler aracılığıyla yapılmaktadır.

Tesiste 20 ton kapasiteli 98 m kanca alt yüksekliğe ve 80 m bom uzunluğuna sahip bir de kule vinç bulunmaktadır. Merkezde test edilen direklere her bir noktada maksimum 35 ton olmak üzere 44 farklı noktadan yük uygulama mümkündür. Yüklerin uygulama hızı, bekleme ve boşaltma süreleri elektronik kontrol sistemi aracılığıyla kumanda edilmektedir. Uygulanan yükler SCADA sistemi aracılığıyla yük hücresi hassas sensörleri ile ölçülüp ayarlanmaktadır.

Tüm testler yüksek çözünürlüklü kamera sistemi tarafından izlenip kayıt altına alınmaktadır.

ENA Test Merkezi, yüksek teknoloji ile donatılan test sahası ve laboratuvar ekipmanları ile hizmet vererek müşteri memnuniyetini ve güvenilirliğini ön planda tutmaktadır.

ENA Test Merkezi her daim tarafsız ve kaliteli hizmet anlayışını benimsemiştir.